Atrakcje turystyczne

Warto zobaczyć :
Goszcząc na Polu namiotowym Pod-Lipami warto udać się na wędrówkę przez Dolinę Pałaców i Ogrodów. Piękny sielski krajobraz, w który wpisują się lasy, łąki, stawy, otoczone pasmem górskim i widokiem na najwyższy szczyt Karkonosze – Śnieżkę (1603 m.n.p.m.), doskonale uzupełniają unikalne kompleksy zakmowo-pałacowe. To właśnie ze względu na tak niezwykłe położenie, wspaniałe widoki i doskonałe warunki klimatyczne powstały tu królewskie i magnackie letnie rezydencje w XIX w. W Mysłakowicach swoją rezydencję miała rodzina królewsko-carska Hohenzollernów, w Wojanowie, córka króla Fryderyka Wilhelma III księżna Luiza, w Karpnikach najmłodszy brat króla Fryderyka Wilhelma III książę Wilhelm, w Bukowcu minister w rządzie króla hrabia Reden, w Łomnicy hrabia Kuster, w Dąbrowicy hrabia Decker itd. W każdej z 11 wsi wchodzących w skład gminy Mysłakowice można podążać szlakami, które dawniej przemierzali królowie i książęta wraz ze swoją rodziną, znajomymi, służbą i dworem.   Zabytki, które warto zobaczyć, to między innymi kościół, pałac, pomnik Fleidla, szczęki wieloryba, domy tyrolskie, park, folwark, Dom Wdowy, ruina Opactwa, Dom Ogrodnika, Świątynia Ateny, stara karczma sądowa oraz wiele innych.
 
W okolicy :
Śnieżka, Świątynia Wang, Dziki Wodospad, Muzeum Zabawek, Muzeum Sportu i Turystyki, Tor Saneczkowy Kolorowa, Młyn Miłości, Karkonoskie Tajemnice, Western City
Kowary odległość około 7,3 km : Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, Sztolnie Kowary, Kopalnia „Pogórze”, Dom Kata, Kaplica Św. Anny, Pałac „Nowy Dwór”
Jelenia Góra  odległość około 12 km : Wieża zamkowa, Muzeum Karkonoskie, Dwór Czarne, Baszta Grodzka, Fontanna z Neptunem, Wzgórze Krzywoustego, Uzdrowisko Cieplice.
Mysłakowice odległość ok 5 km : Pałac Królewski , Domy Tyrolskie
 
Nieopodal :
Zamek Chojnik, Zamek Książ, Zamek Czocha, Zamek Bolków, Termy Cieplickie, Park Norweski, Przełęcz Karkonoska